Az üvegbe zárt minikerteket nevezzük floráriumoknak, melyek egyre népszerűbbek, főleg a nagyvárosi lakásokban.
Előnye az, hogy ha az ember jól készíti el, vagy minőségi terméket vesz, akkor sokáig eláll. Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy nagyon nehéz első alkalommal megfelelően elkészíteni. A téma szakértője, Muhari Rita szerint kiemelten kell figyelni az alábbiakra:
- egészséges növényt vegyünk
- hasonló igényű növényeket helyezzünk be az üvegbe
- ne locsoljuk túl (4-8 hetente pipettával párcsepp víz a gyökerekhez)
- ne érje közvetlen napfény (szűrt fény vagy ledes megvilágítás a megfelelő)
A florariumok esetében három üvegtípust különböztetünk meg: nyitott, félig nyitott és zárt üvegeket.
Fontos, hogy a florariumokba nagy páraigényű növényeket helyezzünk el. Például páfrányok, mohák. A félig nyitott vagy nyitott üvegekbe jól mutatnak a szukkulensek is. Fontos, hogy lágy vízzel öntözzük kiskertjeinket, mert a kemény víz (és a csapvíz is az) nyomot hagy az üvegen, és a növények sem szeretik.
Erőssége a floláriumoknak, hogy akár hosszabb időre is magára hagyhatóak, például utazás esetén, ugyanis egy jól megépített floráriumban zárt ökoszisztéma alakul ki. Ugyanis a lebomló növényi részek hőt és széndioxidot termelnek miközben tápanyaggá alakulnak, a növény fény hatására a fotoszintézis során a széndioxidból vizet és oxigént termel, miközben növekszik, a víz az üvegben lecsapódik öntözve ezzel a növényt és így tovább. Ebbe a körforgásba nekünk csak nagyon ritkán kell beavatkoznunk, egy egyensúlyban működő florárium bármikor magára hagyható.
További ötletekért, tapasztalatok megosztásáért, gyere és csatlakozz a Dropgarden Facebook-csoportjához!
Képek forrása: pinterest
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.